Schedules

AMERICAN HERITAGE STALLIONS

Head Coach: Keith Hindsley
Stadium: Stallions Field
District: 3A-7
All Times are Eastern unless noted | * – District
Week Date Opponent Time
1 Fri 8/26 @ Naples 7:30 pm
2 Sat 9/3 @ St. John’s Collegiate, D.C. 1:00 pm
3 Fri 9/9 @ Glades Central 7:00 pm
4 Fri 9/16 Miami Northwestern 7:00 pm
5 Fri 9/23 BYE WEEK
6 Thu 9/29 @ Oxbridge Academy* 7:00 pm
7 Fri 10/7 Miami Norland 7:00 pm
8 Fri 10/14 Cardinal Newman* 7:00 pm
9 Fri 10/21 @ Navarre 7:30 pm CT
10 Fri 10/28 Calusa Prep 7:00 pm
11 Fri 11/4 St. John Paul II* 7:00 pm

ATLANTIC EAGLES

Head Coach: T.J. Jackson
Stadium: Eagle Stadium
District: 8A-10
All Times are Eastern unless noted | * – District
Week Date Opponent Time
1 Fri 8/26 @ Wellington 7:00 pm
2 Fri 9/2 West Boca Raton 7:00 pm
3 Fri 9/9 BYE WEEK
4 Fri 9/16 @ Glades Central 7:00 pm
5 Fri 9/23 @ Park Vista* 7:00 pm
6 Fri 9/30 @ Spanish River* 7:00 pm
7 Fri 10/7 Santaluces* 7:00 pm
8 Fri 10/14 John I. Leonard* 7:00 pm
9 Fri 10/21 @ Lake Worth* 7:00 pm
10 Fri 10/28 Boca Raton* 7:00 pm
11 Fri 11/4 Dwyer 7:00 pm

BOCA RATON BOBCATS

Head Coach: Eric Davis
Stadium: Bobcat Stadium
District: 8A-10
All Times are Eastern unless noted | * – District
Week Date Opponent Time
1 Fri 8/26 @ West Boca Raton 7:00 pm
2 Fri 9/2 Palm Beach Gardens 7:00 pm
3 Fri 9/9 BYE WEEK
4 Fri 9/16 Spanish River* 7:00 pm
5 Fri 9/23 @ Santaluces* 7:00 pm
6 Fri 9/30 Pahokee 7:00 pm
7 Fri 10/7 Park Vista* 7:00 pm
8 Fri 10/14 Lake Worth* 7:00 pm
9 Fri 10/21 @ John I. Leonard* 7:00 pm
10 Fri 10/28 @ Atlantic (Delray)* 7:00 pm
11 Fri 11/4 @ Wellington 7:00 pm

BOYNTON BEACH BENGAL TIGERS

Head Coach: Errick Lowe
Stadium: Boynton Beach Community High Stadium
District: 6A-15
All Times are Eastern unless noted | * – District
Week Date Opponent Time
1 Fri 8/26 Dwyer 7:00 pm
2 Fri 9/2 Park Vista 7:00 pm
3 Fri 9/9 Lake Worth 7:00 pm
4 Fri 9/16 @ Cardinal Newman 7:00 pm
5 Fri 9/23 BYE WEEK
6 Fri 9/30 @ Northeast (Oakland Park)* 7:00 pm
7 Fri 10/7 @ Seminole Ridge 7:00 pm
8 Fri 10/14 @ Boyd Anderson* 7:00 pm
9 Fri 10/21 Suncoast 7:00 pm
10 Fri 10/28 Dillard* 7:00 pm
11 Fri 11/4 @ Palm Beach Gardens 7:00 pm

CARDINAL NEWMAN CRUSADERS

Head Coach: Brian Pulaski
Stadium: Sam Budnyk Stadium
District: 3A-7
All Times are Eastern unless noted | * – District
Week Date Opponent Time
1 Fri 8/26 Spanish River 7:00 pm
2 Fri 9/2 @ Santaluces 7:00 pm
3 Fri 9/9 @ Pahokee 7:00 pm
4 Fri 9/16 Boynton Beach 7:00 pm
5 Fri 9/23 BYE WEEK
6 Fri 9/30 @ St. John Paul II* 7:00 pm
7 Fri 10/7 Suncoast 7:00 pm
8 Fri 10/14 @ American Heritage (Delray)* 7:00 pm
9 Fri 10/21 @ Village Academy 7:00 pm
10 Fri 10/28 Oxbridge Academy* 7:00 pm
11 Fri 11/4 John I. Leonard 7:00 pm

DWYER PANTHERS

Head Coach: Jack Daniels
Stadium: Rick Hubbard Field at Blum Stadium
District: 7A-13
All Times are Eastern unless noted | * – District
Week Date Opponent Time
1 Fri 8/26 @ Boynton Beach 7:00 pm
2 Fri 9/2 BYE WEEK
3 Fri 9/9 Palm Beach Central 7:00 pm
4 Fri 9/16 Palm Beach Lakes* 7:00 pm
5 Fri 9/23 Palm Beach Gardens 7:00 pm
6 Fri 9/30 @ Olympic Heights* 7:00 pm
7 Fri 10/7 Wellington 7:00 pm
8 Fri 10/14 Royal Palm Beach* 7:00 pm
9 Fri 10/21 @ West Boca Raton* 7:00 pm
10 Fri 10/28 @ Forest Hill* 7:00 pm
11 Fri 11/4 @ Atlantic (Delray) 7:00 pm

FOREST HILL FALCONS

Head Coach: Jude Blessington
Stadium: Bobby Riggs Stadium
District: 7A-13
All Times are Eastern unless noted | * – District
Week Date Opponent Time
1 Fri 8/26 @ Suncoast 7:00 pm
2 Fri 9/2 Lake Worth 7:00 pm
3 Fri 9/9 Park Vista 7:00 pm
4 Fri 9/16 @ Royal Palm Beach* 7:00 pm
5 Fri 9/23 West Boca Raton* 7:00 pm
6 Fri 9/30 BYE WEEK
7 Fri 10/7 Jupiter 7:00 pm
8 Fri 10/14 @ Olympic Heights* 7:00 pm
9 Fri 10/21 @ Palm Beach Lakes* 7:00 pm
10 Fri 10/28 Dwyer* 7:00 pm
11 Fri 11/4 @ Spanish River 7:00 pm

JOHN I. LEONARD LANCERS

Head Coach: Kevin Fleury
Stadium: John I. Leonard Stadium
District: 8A-10
All Times are Eastern unless noted | * – District
Week Date Opponent Time
1 Fri 8/26 @ Palm Beach Gardens 7:00 pm
2 Fri 9/2 South Fork 7:00 pm
3 Fri 9/9 Wellington 7:00 pm
4 Fri 9/16 Santaluces* 7:00 pm
5 Fri 9/23 BYE WEEK
6 Fri 9/30 @ Park Vista* 7:00 pm
7 Fri 10/7 Spanish River* 7:00 pm
8 Fri 10/14 @ Atlantic (Delray)* 7:00 pm
9 Fri 10/21 Boca Raton* 7:00 pm
10 Fri 10/28 @ Lake Worth* 7:00 pm
11 Fri 11/4 @ Cardinal Newman 7:00 pm

JUPITER WARRIORS

Head Coach: Bill Powers
Stadium: Velocity Community Credit Union Stadium
District: 8A-9
All Times are Eastern unless noted | * – District
Week Date Opponent Time
1 Fri 8/26 Olympic Heights 7:00 pm
2 Fri 9/2 @ Treasure Coast 7:00 pm
3 Fri 9/9 BYE WEEK
4 Fri 9/16 Fort Pierce Westwood 7:00 pm
5 Fri 9/23 Suncoast 7:00 pm
6 Fri 9/30 @ Palm Beach Gardens* 7:00 pm
7 Fri 10/7 @ Forest Hill 7:00 pm
8 Fri 10/14 Wellington* 7:00 pm
9 Fri 10/21 Palm Beach Central* 7:00 pm
10 Fri 10/28 @ Semionle Ridge* 7:00 pm
11 Fri 11/4 @ South Fork 7:00 pm

LAKE WORTH TROJANS

Head Coach: Micah Mays
Stadium: Bill Harvey Stadium
District: 8A-10
All Times are Eastern unless noted | * – District
Week Date Opponent Time
1 Fri 8/26 Palm Beach Lakes 7:00 pm
2 Fri 9/2 @ Forest Hill 7:00 pm
3 Fri 9/9 @ Boynton Beach 7:00 pm
4 Fri 9/16 Park Vista* 7:00 pm
5 Fri 9/23 @ Spanish River* 7:00 pm
6 Fri 9/30 @ Santaluces* 7:00 pm
7 Fri 10/7 North Marion 7:00 pm
8 Fri 10/14 @ Boca Raton* 7:00 pm
9 Fri 10/21 Atlantic (Delray)* 7:00 pm
10 Fri 10/28 John I. Leonard* 7:00 pm
11 Fri 11/4 BYE WEEK

OLYMPIC HEIGHTS LIONS

Head Coach: Chris Kokell
Stadium: Corey Lewis Stadium
District: 7A-13
All Times are Eastern unless noted | * – District
Week Date Opponent Time
1 Fri 8/26 @ Jupiter 7:00 pm
2 Fri 9/2 @ Spanish River 7:00 pm
3 Fri 9/9 @ Santaluces 7:00 pm
4 Fri 9/16 @ West Boca Raton* 7:00 pm
5 Fri 9/23 BYE WEEK
6 Fri 9/30 Dwyer* 7:00 pm
7 Thu 10/6 Berean Christian 7:00 pm
8 Fri 10/14 Forest Hill* 7:00 pm
9 Fri 10/21 @ Royal Palm Beach* 7:00 pm
10 Fri 10/28 @ Palm Beach Lakes* 7:00 pm
11 Fri 11/4 Village Academy 7:00 pm

PAHOKEE BLUE DEVILS

Head Coach: Orson Walkes
Stadium: Anquan Boldin Stadium
District: 1A-8
All Times are Eastern unless noted | * – District
Week Date Opponent Time
1 Fri 8/26 @ Seminole Ridge 7:00 pm
2 Fri 9/2 Wayne Hills, N.J. 7:00 pm
3 Fri 9/9 Cardinal Newman 7:00 pm
4 Fri 9/16 @ Crescent City* 7:00 pm
5 Fri 9/23 @ Clewiston 7:00 pm
6 Fri 9/30 @ Boca Raton 7:00 pm
7 Fri 10/7 BYE WEEK
8 Fri 10/14 Frostproof* 7:00 pm
9 Fri 10/21 @ Fort Meade* 7:30 pm
10 Fri 10/28 Pierson Taylor* 7:00 pm
11 Fri 11/4 Glades Central 7:00 pm

PALM BEACH CENTRAL BRONCOS

Head Coach: Tino Ierulli
Stadium: Palm Beach Central High Stadium
District: 8A-9
All Times are Eastern unless noted | * – District
Week Date Opponent Time
1 Fri 8/26 @ Park Vista 7:00 pm
2 Fri 9/2 Vero Beach 7:00 pm
3 Fri 9/9 @ Dwyer 7:00 pm
4 Fri 9/16 Wellington* 7:00 pm
5 Fri 9/23 Glades Central 7:00 pm
6 Fri 9/30 West Boca Raton 7:00 pm
7 Fri 10/7 BYE WEEK
8 Fri 10/14 Seminole Ridge* 7:00 pm
9 Fri 10/21 @ Jupiter* 7:00 pm
10 Fri 10/28 @ Palm Beach Gardens* 7:00 pm
11 Fri 11/4 @ Royal Palm Beach 7:00 pm

PALM BEACH GARDENS GATORS

Head Coach: Rob Freeman
Stadium: Palm Beach Gardens High Stadium
District: 8A-9
All Times are Eastern unless noted | * – District
Week Date Opponent Time
1 Fri 8/26 John I. Leonard 7:00 pm
2 Fri 9/2 @ Boca Raton 7:00 pm
3 Fri 9/9 @ Vero Beach 7:00 pm
4 Fri 9/16 @ Semionle Ridge* 7:00 pm
5 Fri 9/23 @ Dwyer 7:00 pm
6 Fri 9/30 Jupiter* 7:00 pm
7 Fri 10/7 West Boca Raton 7:00 pm
8 Fri 10/14 BYE WEEK
9 Thu 10/20 @ Wellington* 7:00 pm
10 Fri 10/28 Palm Beach Central* 7:00 pm
11 Fri 11/4 Boynton Beach 7:00 pm

PALM BEACH LAKES RAMS

Head Coach: Al Shipman
Stadium: Palm Beach Lakes High Stadium
District: 7A-13
All Times are Eastern unless noted | * – District
Week Date Opponent Time
1 Fri 8/26 @ Lake Worth 7:00 pm
2 Fri 9/2 Glades Central 7:00 pm
3 Fri 9/9 @ South Fork 7:00 pm
4 Fri 9/16 @ Dwyer* 7:00 pm
5 Fri 9/23 @ Vero Beach 7:00 pm
6 Fri 9/30 Royal Palm Beach* 7:00 pm
7 Fri 10/7 BYE WEEK
8 Fri 10/14 @ West Boca Raton* 7:00 pm
9 Fri 10/21 Forest Hill* 7:00 pm
10 Fri 10/28 Olympic Heights* 7:00 pm
11 Fri 11/4 @ Suncoast 7:00 pm

PARK VISTA COBRAS

Head Coach: Brian Dodds
Stadium: G.L. Holmes Stadium
District: 8A-10
All Times are Eastern unless noted | * – District
Week Date Opponent Time
1 Fri 8/26 Palm Beach Central 7:00 pm
2 Fri 9/2 @ Boynton Beach 7:00 pm
3 Fri 9/9 @ Forest Hill 7:00 pm
4 Fri 9/16 Lake Worth* 7:00 pm
5 Fri 9/23 Atlantic (Delray)* 7:00 pm
6 Fri 9/30 John I. Leonard* 7:00 pm
7 Fri 10/7 @ Boca Raton* 7:00 pm
8 Fri 10/14 @ Spanish River* 7:00 pm
9 Fri 10/21 BYE WEEK
10 Fri 10/28 Santaluces* 7:00 pm
11 Fri 11/4 Seminole Ridge 7:00 pm

SANTALUCES CHIEFS

Head Coach: Jason Bradley
Stadium: Santaluces High Stadium
District: 8A-10
All Times are Eastern unless noted | * – District
Week Date Opponent Time
1 Fri 8/26 @ Vero Beach 7:00 pm
2 Fri 9/2 Cardinal Newman 7:00 pm
3 Fri 9/9 Olympic Heights 7:00 pm
4 Fri 9/16 @ John I. Leonard* 7:00 pm
5 Fri 9/23 Boca Raton* 7:00 pm
6 Fri 9/30 Lake Worth* 7:00 pm
7 Fri 10/7 @ Atlantic (Delray)* 7:00 pm
8 Fri 10/14 BYE WEEK
9 Thu 10/20 Spanish River* 7:00 pm
10 Fri 10/28 @ Park Vista* 7:00 pm
11 Fri 11/4 @ West Boca Raton 7:00 pm

SEMINOLE RIDGE HAWKS

Head Coach: James Parson
Stadium: Callery-Judge Stadium
District: 8A-9
All Times are Eastern unless noted | * – District
Week Date Opponent Time
1 Fri 8/26 Pahokee 7:00 pm
2 Fri 9/2 vs. Sulphur Springs, Texas at Disney 8:00 pm
3 Fri 9/9 BYE WEEK
4 Fri 9/16 Palm Beach Gardens* 7:00 pm
5 Fri 9/23 Royal Palm Beach 7:00 pm
6 Fri 9/30 @ Wellington* 7:00 pm
7 Fri 10/7 Boynton Beach 7:00 pm
8 Fri 10/14 @ Palm Beach Central* 7:00 pm
9 Fri 10/21 @ Glades Central 7:00 pm
10 Fri 10/28 Jupiter* 7:00 pm
11 Fri 11/4 @ Park Vista 7:00 pm

SPANISH RIVER SHARKS

Head Coach: Bill Ceasar
Stadium: Spanish River High Stadium
District: 8A-10
All Times are Eastern unless noted | * – District
Week Date Opponent Time
1 Fri 8/26 @ Cardinal Newman 7:00 pm
2 Fri 9/2 Olympic Heights 7:00 pm
3 Fri 9/9 @ Suncoast 7:00 pm
4 Fri 9/16 @ Boca Raton* 7:00 pm
5 Fri 9/23 Lake Worth* 7:00 pm
6 Fri 9/30 Atlantic (Delray)* 7:00 pm
7 Fri 10/7 @ John I. Leonard* 7:00 pm
8 Fri 10/14 Park Vista* 7:00 pm
9 Thu 10/20 @ Santaluces* 7:00 pm
10 Fri 10/28 BYE WEEK
11 Fri 11/4 Forest Hill 7:00 pm

SUNCOAST CHARGERS

Head Coach: Bobby May
Stadium: Suncoast Stadium at Al Sutton Field
District: 5A-15
All Times are Eastern unless noted | * – District
Week Date Opponent Time
1 Fri 8/26 Forest Hill 7:00 pm
2 Fri 9/2 BYE WEEK
3 Fri 9/9 Spanish River 7:00 pm
4 Fri 9/16 South Fork 7:00 pm
5 Fri 9/23 @ Jupiter 7:00 pm
6 Fri 9/30 Port St. Luice* 7:00 pm
7 Fri 10/7 @ Cardinal Newman 7:00 pm
8 Fri 10/14 @ Fort Pierce Westwood* 7:00 pm
9 Thu 10/20 @ Boynton Beach 7:00 pm
10 Fri 10/28 @ Inlet Grove 7:00 pm
11 Fri 11/4 Palm Beach Lakes 7:00 pm

VILLAGE ACADEMY TIGERS

Head Coach: Donald Hanna
Stadium: Hilltopper Stadium
District: 2A-8
All Times are Eastern unless noted | * – District
Week Date Opponent Time
1 Fri 8/26 North Broward Prep 7:00 pm
2 Fri 9/2 @ St. John Paul II 7:00 pm
3 Fri 9/9 St. Edward’s 7:00 pm
4 Fri 9/16 John Carroll 7:00 pm
5 Fri 9/23 University School 7:00 pm
6 Fri 9/30 @ Champagnat* 7:00 pm
7 Fri 10/7 BYE WEEK
8 Fri 10/14 @ Holy Trinity 7:00 pm
9 Fri 10/21 Cardinal Newman 7:00 pm
10 Fri 10/28 International School of Broward* 7:00 pm
11 Fri 11/4 @ Olympic Heights 7:00 pm

WELLINGTON WOLVERINES

Head Coach: Tom Abel
Stadium: Wolverine Stadium
District: 8A-9
All Times are Eastern unless noted | * – District
Week Date Opponent Time
1 Fri 8/26 Atlantic (Delray Beach) 7:00 pm
2 Fri 9/2 Royal Palm Beach 7:00 pm
3 Fri 9/9 @ John I. Leonard 7:00 pm
4 Fri 9/16 @ Palm Beach Central* 7:00 pm
5 Fri 9/23 @ Fort Pierce Central 7:00 pm
6 Fri 9/30 Seminole Ridge* 7:00 pm
7 Fri 10/7 @ Dwyer 7:00 pm
8 Fri 10/14 @ Jupiter* 7:00 pm
9 Thu 10/20 Palm Beach Gardens* 7:00 pm
10 Fri 10/28 BYE WEEK
11 Fri 11/4 Boca Raton 7:00 pm

WEST BOCA RATON BULLS

Head Coach: Alphonso “Junior” Moran
Stadium: Bulls Football Stadium
District: 7A-13
All Times are Eastern unless noted | * – District
Week Date Opponent Time
1 Fri 8/26 Boca Raton 7:00 pm
2 Fri 9/2 @ Atlantic (Delray) 7:00 pm
3 Fri 9/9 BYE WEEK
4 Fri 9/16 Olympic Heights* 7:00 pm
5 Fri 9/23 @ Forest Hill* 7:00 pm
6 Fri 9/30 @ Palm Beach Central 7:00 pm
7 Fri 10/7 @ Palm Beach Gardens 7:00 pm
8 Fri 10/14 Palm Beach Lakes* 7:00 pm
9 Fri 10/21 Dwyer* 7:00 pm
10 Fri 10/28 @ Royal Palm Beach* 7:00 pm
11 Fri 11/4 Santaluces 7:00 pm

We are an online magazine that promotes high school football and college players in Palm Beach County.

We strive to promote their growth and maturity through the use of multimedia.

We also offer training and mentoring in competition to showcase their talent and growth.

Copyright © 2016 PrepBuilders.com

To Top